ZUŠka hrála a tvořila na zámeckém nádvoří

V rámci ZUŠ Open 23, což je celostátní festival základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, se opět celá naše škola prezentovala na zámeckém nádvoří v Letohradě. Na pódiu vystoupilo na 180 hudebníků a svůj prostor zde měl i Literárně-dramatický obor a děti i dospělí se mohli na nádvoří zabavit také ve fotokoutku a výtvarné dílně, kterou připravili žáci Výtvarného oboru. V knihovně na zámku pak byla ke shlédnutí výstava výtvarného oboru a jeho absolventů.

Celá akce měla benefiční náplň, vybírali jsme na sestřičku jedné z našich žaček Viktorku Čejkovou z Dolní Dobrouče, která trpí vážným metabolickým onemocněním. Lidé mohli přispět do připravené pokladničky, na programech si mohli domů odnést QR kód s odkazem na Viktorčin transparentní účet, nebo si nakoupit něco dobrého v naší kavármičce „U Muchy“.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří po celé odpoledne zaplnili nádvoří letohradského zámku za jejich štědrost, protože výsledek sbírky je fantastický 😊. V pokladně bylo 33.575,- a výdělek z kavárny je 48.006,-.

Celkem tedy Viktorce předáme 81.581,- Kč prostřednictvím našeho nadačního fondu Legato.

Obrovské poděkování patří dobrovolnicím (Smolárová Edita, Svatošová Kateřina, Sysrová Lýdie, Šubertová Daniela, Šubertová Eva, Zamazalová Pavlína), které nám v kavárně vypomáhaly a také všem cukrářkám (Balášová Helena, Bartošová Blanka, Bartošová Jana, Čadová Kateřina, Čejková Veronika, Dostálová Eliška, Faltusová Zuzana, Fiedlerová Milena, Horáková Melánie, Janišová Hana, Kinscherová Jana, Kunová Hana, Langrová Alena, Marková Radka, Masarovičová Petra, Patkolova Ilona, Rýznarová Kateřina, Smolárová Edita, Stejskalová Miroslava, Svatošová Kateřina, Sysrová Lýdie, Šťovíčková Lucie, Šubertová Daniela, Šubertová Eva, Šubertová Eva, Šulcová Jana, Tymrová Anna, Uhlířová Lenka, Vondráčková Petra, Zamazalová Pavlína, Žáčková Markéta), které své výrobky do kavárny zdarma věnovaly.

Fotky z celé akce zde.

Videa budeme postupně na náš kanál youtube.