DSC_0078

„ZUŠka hraje a tvoří na zámeckém nádvoří“ 

Ve čtvrtek 26. 5. se na pódiu vystřídalo na 190 dětí ve všech našich sborech, souborech, orchestrech i v komorních a sólových vystoupeních, děti si dosyta užily malování na obličej, výrobu origami a další tvorbu pod vedením našeho výtvarného oboru. To vše v nádherném prostředí zámeckého nádvoří v Letohradě, které bylo po celou dobu akce (16:00 – 21:30) téměř zcela zaplněno úžasným publikem. Odpolední pohodu ještě dokreslovalo krásné počasí a vynikající občerstvení z grilu a výčepu místních skautů a domácí dortíky v kavárně „U Muchy“.

Zvláštní poděkování patří také cukrářkám Kateřině Čadové, Adéle Dolečkové, Aleně Langrové, Kateřině Svatošové, Daniele Šubertové, Evě Šubertové, Lucii Šťovíčkové, Ireně Vyhnálkové, Pavlíně Zamazalové, Janě Kinscherové, Haně Kunové, Mirce Stejskalové a Janě Bartošové, jejichž sladké výrobky se v kavárně prodávaly.

Akci jsme pořádali v rámci ZUŠ Open 22, což je celostátní festival ZUŠ ve veřejném prostoru. Jedním z hesel tohoto festivalu je ZUŠKY POMÁHAJÍ, celé odpoledne jsme tedy spojili s beneficí pro Vašíka Štěpána z Letohradu, který trpí nemocí motýlích křídel. Lidé měli možnost přispět do připravené pokladny, zaslat peníze přímo na Vašíkův transparentní účet a na pomoc Vašíkovi šel také celý výdělek z kavárny. Všem štědrým dárcům bychom chtěli moc poděkovat, protože výsledek sbírky je úctyhodný!

Pokladna 26.085,-

Kavárna 22.407,-

Celkem předáme Vašíkovi prostřednictvím našeho nadačního fondu Legato částku 48.492,- Kč a pevně věříme, že tato finanční hotovost pomůže Vašíkovi a jeho rodině ke zkvalitnění života. Přejeme spoustu radostných chvil.