ZUŠka hrála a tvořila u Domu kultury

V rámci ZUŠ Open, což je celostátní festival základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, se naše škola nově prezentovala na prostranství před Domem kultury. Během odpoledne vystoupilo téměř 200 hudebníků 🎵🎶 a děti i dospělí se mohli zabavit také ve výtvarné dílně, kterou připravili žáci Výtvarného oboru 🎨. Ve foyer komorního sálu pak byla ke shlédnutí výstava výtvarného oboru a jeho absolventů.

Celá akce měla benefiční náplň a sbírka byla určena pro Klárku Kalivodovou Klárka – budu chodit 2600839423 / 2010, která trpí dětskou mozkovou obrnou, což vyžaduje velmi nákladnou péči. Lidé mohli přispět do připravené pokladničky, na programech si mohli domů odnést QR kód s odkazem na Klárčin transparentní účet, nebo si nakoupit něco dobrého v naší dobročinné kavárně „U Muchy“.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří po celé odpoledne zaplnili prostranství před Domem kultury za jejich štědrost, protože výsledek sbírky je fantastický 😊. V pokladně pro Klárku bylo 24.351,- Kč a výdělek z dobročinné kavárny „U Muchy“ činil 51.888,- Kč.

Navíc se ke sbírce připojily také stánky s občerstvením, které nám se zajištěním akce pomáhaly, a na transparentní účet Klárky tak odešle Kavárna Tyjátr café celkem 9.000,- Kč a firma Masoeko celkem 5.000,- Kč.

🙏 Celkem se tedy během odpoledne vybralo na pomoc Klárce 90.239,- Kč.

Obrovské poděkování patří dobrovolnicím (Čadová Kateřina, Faltusová Zuzana, Sysrová Lýdie, Daniela Šubertová, Šubertová Eva st., Vacková Alice – Alči dobroty, Žáčková Klára), které nám v kavárně vypomáhaly, a také všem cukrářkám (Balášová Martina, Jana Bartošová, Bartošová Kateřina, Čadová Kateřina, Čandová Jana, Dostálová Eliška, Faltusová Zuzana, Fidlerová Milena, Frydrychová Veronika, Janišová Hana, Kalivodová Helena, Kinscherová Jana, Kunová Hana, Langrová Alena, Majvaldová Alena, Marková Eliška, Marková Radka, Masarovičová Petra, Edita Smolárová, Stejskalová Miroslava, Straka peče, Svatošová Kateřina, Sysrová Lýdie, Šťovíčková Lenka, Šubertová Daniela, Šubertová Eva ml., Šubertová Eva st., Šulcová Jana, Taclová Marie, Uhlířová Lenka, Vacková Alice – Alči Dobroty, Vondráčková Petra, Zamazalová Pavlína, Zelená vrána – Bartošová Kateřina), které zdarma do kavárny věnovaly celkem 1641 zákusků 🥧🧁🍰🎂🍮🍪🌰

Děkujeme také Vladimír Zamazal za poskytnutí opony k pódiu, mistru zvuku Jardovi Mikyskovi Jaroslav Mikyska za skvělou práci a Kulturní Centrum Letohrad za zázemí pro naši kavárnu.

Fotky z celé akce zde:

Videa budeme postupně přidávat zde na náš youtube kanál: