FOTO ZUŠ 2

ZUŠko DĚKUJEME!

Nápad pomalovat zeď trafostanice ČEZ u naší školky vznikl již před dvěma roky, když jsme se dozvěděli o jejím připojení v souvislosti se zvětšováním zahrady. Sprejerská „výzdoba“, kterou jsme zdědili opravdu nebyla dle našich představ.

O pomoc s výtvarným zpracováním této plochy jsme požádali ty nejšikovnější a nejtalentovanější umělce ve městě – výtvarný obor ZUŠ Letohrad. Ti pod vedením paní učitelky Hany Taraškové připravili prvotní nákresy, ze kterých jsme byli doslova unešení.

Naše zadání – výjev z džungle, na který se musíš chodit dívat opakovaně a když si myslíš, že jsi ho už celý prohlédl, tak nakonec objevíš něco úplně nového – splnili do puntíku.

Výzvou pro mladé umělce byla i velikost plochy a výška, ve které museli pracovat. Aby bylo možné pomalovat celou plochu, tak jsme museli zajistit lešení. To nám sponzorsky zapůjčil i postavil Lukáš Jirásek – Klempířství Letohrad, za což mu touto cestou velmi děkujeme. Byla to pro nás opravdu velká pomoc.

Po ukončení všech přípravných činností se tato šikovná parta: Adélka Dušková, Klára Fajtová, Johanka Frangos, Míša Kacálková, Anička Pawerová, Ella Roškaninová, Štěpánka Sklenářová, Sára Stejskalová, Terka Štěpánková, Ema Šťovíčková, Káťa Švédová, Áďa Vacková, Lea Vacková, začala scházet a pod vedení p. uč. Taraškové vše zrealizovali.

Všem výše jmenovaným děkujeme za jejich čas, píli, statečnost a úsilí! Udělali jste naši zahradu jedinečnou.

Doufáme, že vaše dílo bude dlouho zkrášlovat okolí školky, vryje se do paměti všem dětem a potěší i pohledy kolemjdoucích.

Daniela Marešová ředitelka MŠ Letohrad, U Dvora